Kategorie: Wszystkie | Z cyklu życie codzienne na rajskiej wyspie | historia | zwiedzanie | zycie codziennie
RSS

Z cyklu życie codzienne na rajskiej wyspie

piątek, 04 października 2013

Zawiozłam bardzo chorego Podszewka do naszego lekarza rodzinnego. W przypadku zwykłej konsultacji nie ma zapisów, po prostu przychodzi się w godzinach otwarcia i czeka na swoją kolej. Czasem kilka minut, a czasem pół dnia. Tego dnia jednak gabinet był otwarty po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie, o czym nie wiedzieliśmy. Ponad 20 osób tłoczyło się w ciasnej poczekalni. Klimatyzacja odmówiła współpracy, nie było gdzie usiąść. Ale miejsc nie można już rezerwować, trzeba czekać pilnując kolejki. Zostawiłam więc Podszewka i poszłam po owoce.

Pół godziny później nadal było tłoczno, ale Podszewek siedział przynajmniej na prawdziwym krześle. Upewniłam się, że nie chce bym go zmieniła i znalazłam zacienione miejsce na dworze. Z widokiem na wielki napis « Honor i Szacunek. Harmonia ». Z niebieskim kościołem w tle.
Robiło się niemiłosiernie gorąco, do poczekalni pchali się kolejni pacjenci. Podszewek dzielnie siedział. Schowałam się z książką w samochodzie. Z parkingu górującego nad miastek roztacza się szeroki widok na granatowy ocean. Jak w raju!

Mijały kolejne godziny. W pewnym momencie zauważyłam w lusterku dziwny kształt na ziemi. Ludzkie ciało!

Rzuciłam się by podnieść Podszewka, który czołgał się w stronę samochodu. W naszą stronę biegła z poczekalni starsza pani. “Ten pan wyszedł i już trzy razy upadł! Proszę wracać, już uprzedziłam panią doktor“. Zaprowadziłyśmy Podszewka spowrotem. Obserwowana przez tłum pacjentów zebrałam jego rozrzucone na podłodze rzeczy. Nikt już nie siedział, wszyscy stali. Lekarka kazała nam wejść do gabinetu.

I gdy zamknęłam drzwi, usłyszałam :

Bardzo przepraszam, widziałam przez kamerę że Pani mąż bardzo źle się czuje, ale nie mogłam nic zrobić! Ludzie powinni byli go przepuścić wcześniej. Nie mają za grosz manier! Ale gdybym to ja wyszła z gabinetu i go zawołała, zbuntowaliby się. Krzyczeliby, że jest ważniejszy od nich, bo to Biały!”.